صنایع شیمیایی نوبل

صنعتی | کشاورزی | پزشکی

درباره صنایع شیمیایی نوبل…

صنایع شیمیایی نوبل با فعالیت در عرضه مواد شیمیایی مورد نیاز تولیدات صنعتی، کشاورزی و پزشکی سعی در ارائه محصولات با کیفیت و مناسب را دارد.این گروه با هدف ارائه محصولات با کیفیت در کمترین زمان و قیمیتی مناسب سعی در ایجاد فضایی مطمئن و حرفه ای دارد. گروه صنایع شیمیایی نوبل با حضور افراد متخصص در زمینه شیمی نیاز های شما عزیزان را در زمینه تهیه مواد اولیه و خام محصولات شیمیایی تامین خواهند کرد.

مشاهده تمامی محصولات

شیمی کشاورزی علمی می باشد که موجب بهبود تولیدات کشاورزی می شود. در این علم به پردازش تبدیل مواد خام به غذاها و نوشیدنی ها و همچنین تحقیق درباره روابط محیط با محصولات پرداخته می شود که اصلاحات لازم ایجاد شود. این مطالعات به روابط گیاهان ، حیوانات و باکتری ها و محیط زیست می پردازد. 

از جمله تحقیقات و تولیدات این شاخه از علم شیمی می توان به تولید کودها، تاثیر عناصر موجود در خاک بر گیاهان، آفت کشها، حشره کشها و نگهداری از گیاهان اشاره کرد.

این علم رابطه بسیار نزدیکی با شیمی صنعتی و شیمی دارو سازی دارد.

شیمی صنعتی از شیمی می باشد، که مواد شیمیایی مورد نیاز دیگر صنایع را، با تبدیل مواد خام به مواد مورد نیاز، تأمین می‌کند. پالایشگاه‌ها و واحدهای پتروشیمی که مواد خام نفتی را به موادی چون سوخت، حلال (محصولات غذایی)، رزین و… تبدیل می‌کنند نمونه‌ای از صنایع شیمیایی به‌شمار می‌روند.

صنایع شیمیایی می تواند شامل:  صنعت شیمیایی، شیمی آلی فلزی،  روغن‌های پایه طبیعی، رنگ نقاشی، صنایع پتروشیمی و …

شاخه دیگر علم شیمی، شیمی در پزشکی و دارو سازی می باشد که به بررسی و استفاده از ترکیبات شیمیایی با هدف درمان و بهبود کیفیت زندگی انسانها می پردازد.

بخش گسترده‌ای از داروها از مطالعات در این زمینه حاصل می‌شوند. نتیجه تحقیقات در این شاخه گنجینه ای از داروهای جدید با منشأ گیاهی و معدنی است.

کاربردهای شیمی در دانش پزشکی، منحصرا در زمینه داروسازی نیست. در این میان تابش‌درمانی، تشخیص پزشکی و شیمی سلولی از مهمترین این زمینه‌ها می‌باشند. اما به چون از دیرباز عبارتMedicinal Chemistry در زبان فارسی با عبارت شیمی دارویی ترجمه شده‌است، شیمی پزشکی با شیمی با معنای تلفیقی به کار برده می‌شوند.

فهرست