سولفات پتاسیم
  1. خانه
  2. مقالات
  3. سولفات پتاسیم

سولفات پتاسیم

سولفات پتاسیم

معرفی:

سولفات پتاسیمبرای بهبود رشد گیاهان دارای دو عنصر بسیار ضرروری پتاسیم و گوگرد می باشد که در شکل های مختلف پودری و گرانوله استفاده می شود.

این ماده تشکیل شده از کاتیون های پتاسیم و آنیونهای سولفات که پتاسیم در افزایش سرعت فتوسنتز، نقل و انتقال بهتر مواد غذایی، پروتئین و آمینو اسیدها در ساقه ها و آوندهای گیاه، افزایش مقاومت میوه ها و گیاهان در برابر سرما و گرما و شوری و… تأثیر زیادی دارد.

وجود عنصر پتاسیم در درختان میوه موجب افزایش طعم، رنگ و کیفیت میوه ها می شود در نتیجه علاوه برا بالا رفتن کیفیت غذایی میوه رنگ و ظاهر زیبایی می دهد.

این ماده در صنایع شیمیایی، کشاورزی، دارویی و غذایی کاربرد دارد.

در صنایع غذایی به عنوان عطر طعم دهنده و همچنین به عنوان جایگزینی نمک از آن استفاده می‌شود.

کاربرد سولفات پتاسیم در کشاورزی:

۱-کمک به ساخت پروتئین نشاسته و قندها

۲-افزایش فعالیت آنزیم ها

۳-افزایش میزان فتوسنتز

۴-کنترل جریان آب عبوری از گیاه

از این ماده بیشتر در تولید محصولاتی مانند گندم، ذرت، پنبه، یونجه و بادام زمینی استفاده می‌شود. بهترین زمان مصرف کود سولفات پتاسیم هنگام کاشت محصول و یا در مراحل اولیه رشد آن است زیرا اکثر گیاهان در مراحل اولیه بیشترین مقدار جذب را دارند.

در صورت استفاده این کود به صورت محلول بهتر است در ظرفی به صورت جداگانه در آب حل شود. همچنینکود سولفات پتاسیم را با ترکیباتی از کلسیم و مس مخلوط نکنید. برای بالا رفتن تاثیر استفاده آن بهتر است  پوشش مناسبی بر روی شاخ و برگ درخت استفاده شود.

زمان مناسب مصرف کود سولفات پتاسیم در درختان میوه بعد از گلدهی و در زمان رشد میوه می‌باشد.

صنایع شیمیایی نوبل آماده ارائه سولفات پتاسیم با ضمانت مناسب ترین قیمت و بالاترین کیفیت می باشد.

نوشتهٔ پیشین
سولفات آهن
نوشتهٔ بعدی
سولفات روی
فهرست